Svatební kytice

Nabízíme kompletní květinový servis pro Vaši svatbu. Připravíme pro Vás svatební kytici, korzáž proženicha, květiny pro družičky, maminky, babičky, myrty pro svatebčany. Květinovou dekorací Vám vyzdobíme auta, restauraci apod..

U koho jiného bychom měli začít, než právě u nevěsty?

Typy svatební kytice

Svatební kytice s luxusním tenkým úvazkem

Časově a cenově nejnáročnější způsob vazby. Všechny květy jsou odděleny od stonku, pomocí vaty vody, gutaperčekové pásky a drátku se opět prodlouží. Vatička s vodou zajistí, aby květina vydržela svěží. Způsob vazby je možné použít na jakýkoliv typ vazby, převislá i kulatá svatební kytice. Hlavní výhodou je luxusní tenký úvazek do ruky nevěsty, květina se již nedává do vázy a poměrně dobře se suší. Cenově je to vždy na individuální kalkulaci dané kytice. Pokud máte zájem se podívat na to jak tato kytice vzniká.....

Kytice vázaná se stonky

Svatební kytice vázaná se stonky 

malou nevýhodou je širší úvazek kytice, který má několik centimetrů, kytice se pak hůře drží. Tento nedostatek kompenzuje nízká cena. Není potřeba využívat složitější technologie vazby.Kytice musí být umístěna ve váze s vodou před i po obřadu. Stonek kytice je tak při obřadu mokrý a nevěsta musí mít u sebe kapesník, aby si mohla usušit ruce, podepsat matriku a přijmout gratulace. Toto je asi největší nevýhoda této vazby. Jsou samozřejmě druhy květin, kde svatební kytice jinak než volně uvázat nelze.

Vypichovaná svatební kytice 

do speciálního držáku s floristickou hmotou se vypichují hlavně ty druhy, které bez přístupu k vodě rychle vadnou. U této vazby lze docílit také snadno tvaru pravidelné koule tvořeného ze samých květin. Kytička nepotřebuje vázu s vodou, neboť ta je obsažena v držáku samotném. Nevýhodou je, že kytici musíte držet pouze kolmo. Nevěsta si také může při neopatrném zacházení s kyticí o floristickou hmotu v držáku umazat šaty.

Anglická kapka

svatební kytice ve tvaru kapky je původem z Anglie je specifická nejen svým estetickým působením ale i technikou zhotovení. Je vázaná, dle tradice na předem ohnuty silný kosterní drát. Pomocí vázacího drátu přivazujeme od spodu navatičkované květiny a stupňujeme ji směrem na horu, po dokončení převisu dovážeme kulatou část jako u kulaté kytice.

Glamelie 

nejsložitější a nejpracnější ze všech typů svatebních kytic, pro nevěsty, které chtějí neobvyklou a odlišnou svatební kytici. Tento typ svatební kytice vznikl díky vysoce žádané a málo dostupné květině a to kamélii. Z okvětních plátků gladiolu se tedy vytvořil květ, který svojí strukturou a tvarem připomíná kamelii. Původní a tedy originální glamelie je z gladiolu. Při použití jiného vhodného materiálu, ale stejné techniky vytvoříme působivé glamelie z růží, lilií.