Kytky na svatbu

Nabízíme kompletní květinový servis pro Vaši svatbu. Připravíme pro Vás svatební kytici, korzáž proženicha, tatínky a svědky. Květiny pro maminky, svědkyni, myrty pro svatebčany. Květinovou dekorací připravíme do kostela, obřadní síně, restaurace, od kytiček na stoly až po výzdobu celého prostoru.

U koho jiného bychom měli začít, než právě u nevěsty? Na výběr jsou tyhle typy kytic:

kytice vence se stonky

Svatební kytice vázaná se stonky

Malou nevýhodou je širší úvazek kytice, který má několik centimetrů, kytice se drží zkrátka jako kytice .-)   Kytice by měla být umístěna ve váze s vodou před i po obřadu. Orientační cena 1500 Kč.

 

 

 

 

kytice vence uvaz

Svatební kytice s luxusním tenkým úvazkem

Časově a cenově nejnáročnější způsob vazby. Všechny květy jsou odděleny od stonku, pomocí vaty vody, gutaperčekové pásky a drátku se opět prodlouží. Vatička s vodou zajistí, aby květina vydržela svěží. Způsob vazby je možné použít na jakýkoliv typ vazby, převislá i kulatá svatební kytice. Hlavní výhodou je luxusní tenký úvazek do ruky nevěsty, květina se již nedává do vázy a poměrně dobře se suší. Stonek kytice není  při obřadu mokrý a nevěsta nemusí mít u sebe kapesník, aby si mohla usušit ruce, podepsat matriku a přijmout gratulace. Toto je asi největší výhoda této vazby. Cena vždy na individuální kalkulaci dané kytice od 2000 Kč.

 

 

 

Anglická kapka 

kytice vence anglicka kapka

Svatební kytice ve tvaru kapky je původem z Anglie je specifická nejen svým estetickým působením ale i technikou zhotovení. Je vázaná, dle tradice na předem ohnuty silný kosterní drát. Pomocí vázacího drátu přivazujeme od spodu navatičkované květiny a stupňujeme ji směrem na horu, po dokončení převisu dovážeme kulatou část jako u kulaté kytice. Od 2000 Kč.

 

 

 

 

Glamélieglamelie

 Nejsložitější a nejpracnější ze všech typů svatebních kytic, pro nevěsty, které chtějí neobvyklou a odlišnou svatební kytici. Tento typ svatební kytice vznikl díky vysoce žádané a málo dostupné květině a to kamélii. Z okvětních plátků gladiolu se tedy vytvořil květ, který svojí strukturou a tvarem připomíná kamelii. Původní a tedy originální glamelie je z gladiolu. Při použití jiného vhodného materiálu, ale stejné techniky vytvoříme působivé glamelie z růží, lilií. Cena na poptání.

 

 

 

svatebni venecek nevesta


 Nezbytnosti pro nevěstu

 Květiny do vlasů pro kadeřnici, navatičkované, nebo s úpravou proti odpařování vody, aby v pohodě pře

žily i horký svatební den, 300 Kč.
Věneček do vlasů, se stejnou úpravou pro čerstvost dlouho do noci, cca 600 Kč.
Kytice na házení cca 550 Kč.

 

 

 

Korzáž ženich, tatínek, svědek, kytice maminky, svědkyně

 Do klopy saka, na košili, ozdoba pro ženicha musí být. Velikost přizpůsobíme, nebojte se. A nesmíme zapomenout na tatínky a svědky! Cena: od 180 Kč.

Maminky si kytičku určitě zaslouží! V menším provedení a podobném složení jako nevěsta, nebo dle přání může být úplně jiná za cca 430 Kč.

 

 

 

 

Výzdoba  kostela, obřadní síně, restaurace

K ozdobení stolu stačí 1 kytička mezi 4 svatebčany. Malé kytičky jsou i kratší, aby  proporčně seděly, potřebují tedy nižší vázičku- ideálně 10-14 cm. Ty větší jsou objemnější než malé kytičky, bude jim to na stole báječně slušet. Na střídačku: jedna větší, dvě menší, jedna větší, dvě menší… Větší kytičky jsou i delší, připravte si tedy vázy vysoké 16-17 cm. Malé: 120 Kč, větší 170 Kč.